Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

eliska.krmelova@etickedilny.cz
Brněnsko, Břeclavsko

Školní rok 2017/2018:
odučila 176 hodin pro 1 654 žáků

---------------------------------------

LEKTORKA ing. Eliška Krmelová

1. V jakém regionu působíš? 
Jako lektorka působím především v okrese Břeclav a Brno-venkov, ale v jiných pracovních činnostech je moje působnost spíš celorepubliková.
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
Úplně od počátku – jsem totiž autorkou programů Etické dílny®a s prvními programy jsem vyrazila k dětem v Ostravě v roce 2003. :-) 
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Absolvovala jsem ekonomickou fakultu VŠB, následně si doplnila pedagogickou způsobilost na Ostravské univerzitě a také jsem absolvovala studium etické výchovy na Královéhradecké univerzitě. Nicméně významným posunem pro mě byly i desítky různých kurzů, seminářů a sebezkušenostních workshopů na témata rizikového chování i osobnostní výchovy. 
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Tvořila jsem Etické dílny® po metodické i didaktické stránce, a stále ještě tuto kreativní činnost moc ráda dělám. Zároveň jsem vedoucí lektorkou, a tudíž patří k mé práci i vedení a péče o tým lektorů – chtěla bych, aby se všem kolegům dobře pracovalo. Zároveň se nikdy nechci vzdát i přímé práce s dětmi, kterou miluji. K mým pracovním zkušenostem patří i vedení seminářů pro dospělé, či mnohaleté odpovídání na dotazy dětí na našich internetových poradnách.
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Baví mě kontakt s dětmi a dospívajícími – jsou novou generací a moc mi záleží na tom, aby z nich vyrostli charakterní lidé s dobrými vztahy s lidmi okolo nich. Baví mě jít s nimi do hloubky a odkrývat všelijaké hloupé společenské stereotypy.
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Mám ráda procházky v přírodě, cvičení na bosu míči, spinning, také zpívám ve vokálním pěveckém sboru. Ráda tančím (včetně folklorních tanců), čtu, piju kávu, hovořím s rodinou, řídím auto, zavařuju… Napadá mě ještě spousta věcí… Prostě - mám ráda život.