Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

hana.tylsova@etickedilny.cz 
Žambersko, Orlické hory

---------------------------------------

lektorka ing. Hana Tylšová

1. V jakém regionu působíš? 
Působím v regionu Orlické hory. Jedná se o hranici dvou krajů - Pardubického a Královéhradeckého. Současně bydlím ještě na hranicích s Polskem.
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
U ED jsem od roku 2017. V roce 2017 jsem absolvovala školení lektorů, prošla jsme teoretickou i praktickou přípravou. V novém školním roce 2018 začínám lektorovat „naostro“.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Původně jsem Ing. agronomie. Záhy jsem se ale přeorientovala na jiné „pole“, a to na pole práce s lidmi. Začala jsem jako misionářka v církvi. Dvanáct let pracuji v pomáhajících profesích. Vystudovala jsem psychoterapeutickou fakultu a věnuji se dětem jako poradce se zaměřením na arteterapii.
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Práce v sociálních službách mě zavedla k různým cílovým skupinám od dětí přes lidi s mentálním a duševním onemocněním až po seniory a umírající. Moje aktuální zaměstnání je v domácím hospici v Rychnově nad Kněžnou. Nadále také pracuji jako terapeut se zaměřením na děti.
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Začínám a hodně se učím. Ze zkušenosti vím, že dnešní děti jsou ztracené v morálním a mediálním chaosu. Přicházejí o bezpečí a jistotu v rodině, mají nízkou sebehodnotu, jsou přetížené. Dlouhodobě mě trápí stav dnešního školství. Ráda využívám možnost alespoň trochu ovlivnit prostředí školy a přinést dětem pozitivní pohled na svět a příležitost k posílení jejich osobnosti.
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Jsem kreativec - tvořím, maluju, básním, tančím… Miluju přírodu, ve které žiju. Tam čerpám sílu a boží přítomnost. Jsem ráda ve své rodině s dětmi a manželem. Ale čím dál tím víc jsme ráda sama. Jen tak v tichu žasnu nad světem a nad Bohem v něm.