Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

ida.pencova@etickedilny.cz 
Kolínsko

Školní rok 2017/2018:
odučila 286 hodin pro 2 886 žáků

---------------------------------------

    

 

  Lektorka bc. Ida Pencová

1. V jakém regionu působíš? 
Působím na Kolínsku, kam jsme se přestěhovali ze Šluknovského výběžku.
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
U ED jsem od roku 2010.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Vystudovala jsem obor Pedagogika volného času na Technické univerzitě v Liberci, státnice jsem složila v roce 2015. 
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Zkušenosti s prací s dětmi mám nejen ze svého zaměstnání, ale také z připravování a realizace volnočasových aktivit pro děti různého věku (2 – 18 let), ať už se jednalo o pravidelné kluby nebo jiné akce (tábory, víkendovky, a podobně). Nejautentičtější zkušenosti mi také poskytují mé tři děti ve věku 13, 10 a 4 roky.
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Baví mě poslouchat dětské názory na svět, baví mě diskutovat s mladými lidmi a hledat s nimi nové úhly pohledu. Baví mě tvůrčí ruch při aktivitách a hrách i chvíle úplného ticha, když se do některého z témat opravdu zahloubáme. Baví mě, že stejné téma je s každou skupinou jiné, nové, napínavé. Ale nejvíc ze všeho mě baví sledovat mladé lidi, kteří se osmělují, sdílí svoje názory a někdy bouřlivě nesouhlasí, protože vidím, že tím objevují svůj potenciál. 
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Jsem ráda mezi lidmi. Když mám kolem sebe rodinu nebo přátele, je mi pak už skoro jedno, kde jsme nebo co se dělá. Jednou za čas ale moc ráda někam zmizím a třeba čtu nebo se jen tak poflakuju. Stačí hodinka, vyčistím hlavu a zase se ráda vracím mezi své milé.