Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

karla.mihatschova@etickedilny.cz 
Trutnovsko

Školní rok 2017/2018:
odučila 226 hodin pro 2 314 žáků

---------------------------------------

 

LEKTORKA ING. BC. KARLA MIHATSCHOVÁ

1. V jakém regionu působíš? 
Jsem oblastní lektorkou pro Královehradecký kraj. Já osobně působím na školách v okrese Trutnov.
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
U ED jsem od roku 2010.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
VŠ - nejprve stavební fakulta VUT Brno (magisterské studium). Později Univerzitu Hradec Králové, fakultu pedagogickou, obor Sociální pedagogika se zaměřením na etopedii (bakalářské studium).
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Po dokončení stavební fakulty jsem pracovala asi rok jako účetní ve stavební firmě. Potom jsem byla 7 let na mateřské. Po ní jsem pracovala 5 let jako projektantka v další stavební firmě. Navázala jsem další 3-letou mateřskou dovolenou. A po ní už jsem začala svou lektorskou práci. Co se týká práce s dětmi, sbírala jsem zkušenosti jako dobrovolník při pořádání volnočasových akcí pro děti a mládež různého věku. Jednalo se o soutěžní akce, dětské dny, besedy se středoškoláky, aktivity v klubu pro mládež, příměstské tábory apod. Velkou inspirací mi byly moje vlastní tři děti.
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Jsem ráda s lidmi, ráda s nimi mluvím, poznávám je. Od mládí jsem toužila nějakým způsobem pracovat s dětmi, mít možnost je učit, něco jim předávat. potřebuji dělat práci, do které mohu vložit kus sebe - svou osobnost, projevit tvořivost. Nemám ráda stereotyp. A tohle všechno splňuje právě práce lektorky v Hope4kids :-) 
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Odpočinek s rodinou - ve formě procházek, výletů, poznávání nových míst. Mám ráda posezení v kavárně, když si s někým povídám, ale i když jsem tam sama, jen pozoruji okolí :-) Moc ráda čtu.