Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

lydie.maresova@etickedilny.cz 
okres Mladá Boleslav

Školní rok 2017/2018:
odučila 226 hodin pro 2 372 žáků

---------------------------------------

 

 

LEKTORKA MGR. LYDIE MAREŠOVÁ, PH.D.

1. V jakém regionu působíš? 
Původně jsem začínala v Praze, ale v květnu 2018 jsem se přestěhovala do Luštěnic, takže jsem začala působit v okrese Mladá Boleslav.
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
Od roku 2014.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Vystudovala jsem učitelský obor na Přírodovědecké fakultě a mám doktorát z molekulární biologie. Absolvovala jsem 40 hodinový akreditovaný kurs primární prevence u organizace Do světa.  
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Po vysoké škole jsem pracovala několik let v laboratoři Akademie věd ČR. Potom jsem se živila překládáním knížek z angličtiny a k tomu jsem pomalu začala přibírat první programy ED. Teď už pracuji na ¾ úvazku jako lektorka a na ¼ jako překladatelka a tlumočnice.
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Formovat myšlení mladých lidí je obrovská výsada i odpovědnost zároveň. Baví mě učit malé dětičky jednoduché principy, jak být dobrým kamarádem nebo jak se chránit v nebezpečných situacích a při tom na ně tajtrlikovat s maňáskem Ludvíkem. Ještě víc mě ale asi baví starší děti vtahovat do diskuse. Když vidím, jak se jim postupně začínají roztáčet mozkové závity, jak začínají probírané téma vnímat z více úhlů pohledu, jak sami hledají a nacházejí správné odpovědi, jak začínají chápat, že správná odpověď nemusí být jen jedna – to jsem ve svém živlu a vím, že moje práce má smysl. 
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Ráda jezdím na výlety a sbírám turistické vizitky. Vedu si deníček s nálepkami a fotkami, kde všude jsem byla, a už vyplňuji pátý sešitek v pořadí. Zároveň si navštívená místa zaznamenávám do mapy doma na zdi. Ráda jezdím na kole a plavu. Mám ráda pěkné květiny, takže doma mám za každým oknem truhlík a těší mě, když se květinám dobře daří.