Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

petra.dadakova@etickedilny.cz 
Brno a okolí 

---------------------------------------

lektorka Pharmdr. Petra Dadáková

 
1. V jakém regionu působíš? 
Působím v městě Brně a okolí. 
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
U ED jsem od února 2019. Během roku 2018 jsem absolvovala kurz pro lektory ED, jehož součástí jsou i praxe na školách.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Mám ukončené VŠ vzdělání v oboru farmacie, dokončila jsem i doktorandské studium zaměřené na přírodní léčiva. V roce 2018 jsem úspěšně absolvovala akreditovaný kurz Studium pedagogiky pro pedagogy volného času. 
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Pracovala jsem 5 let ve svém oboru, jako lékárník. Pak přišla změna, kterou přinesly mé 3 děti. Již během rodičovské dovolené jsem pracovala jako lektorka kroužků pro děti s přírodovědnou a výtvarnou tématikou, později jako členka výboru spolku provozující lesní mateřskou školu, v ní jsem také vykonávala přímou práci s dětmi předškolního věku. Posledních 10 let jsem se také podílela aktivně na přípravě a realizaci dětských letních pobytových táborů a na dalších volnočasových aktivitách pro děti školního věku. 
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Lektorkou jsem se stala, protože jsem vnímala souznění s myšlenkou ED - pomáhat mladým lidem nacházet cestu k láskyplným vztahům, k plnohodnotnému a radostnému prožívání života. Baví mě naslouchat dětem, vidět jejich rozzářené, ale i zamyšlené obličeje. Baví mě povzbuzovat je, aby projevily svůj názor a obohatily tak ostatní. Baví mě, že v této práci můžu být kreativní.
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Nejvíce si odpočinu a načerpám v přírodě. Před založením rodiny byla mým velkým koníčkem vysokohorská turistika. Od té doby, co máme děti, spokojím se i s menšími pahorky. Velice ráda čtu a dále se vzdělávám. Jsem tvořivá a využívám k tomu různé příležitosti, vymýšlím ráda různorodé výtvarné aktivity i divadelní představení pro děti. Sama ráda tvořím, moje nejoblíbenější činnost je šití.