Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

petra.muzikarova@etickedilny.cz 
Broumovsko, Náchodsko

Školní rok 2017/2018:
odučila 128 hodin pro 1 364 žáků

---------------------------------------

LEKTORKA MGR. Petra Muzikářová

1. V jakém regionu působíš? 
Náchodsko, Broumovsko
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
Od září 2017.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Sociální pedagog se zaměřením na etopedii.
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Pracovala jsem jako sociální pracovnice s lidmi duševně nemocnými v Pardubicích. Později jsem měla možnost pracovat ve Středisku výchovné péče Domino v Hradci Králové jako speciální pedagog – etoped. V rámci tohoto zaměstnání jsem působila na školách s programem Bezpečná třída. Po rodičovské dovolené a přestěhování jsem začala pracovat v Centru pro rodinu v Broumově opět jako sociální pracovnice pro rodiny s dětmi, které se ocitají v nepříznivé sociální situaci. Nyní působím na střední škole jako školní sociální pedagog a metodik prevence.
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Být lektorkou ED vnímám jako propojení mých obdarování a možností s touhou působit smysluplně na své okolí zvláště děti. Děti potřebují najít spřízněné duše, které o ně mají zájem a naslouchají jim. Programy ED nabízejí dětem zažít přijetí a zájem o jejich názory. Nejvíce se mi líbí interakce mezi dětmi a mnou, kdy děti objeví něco nového a zamýšlejí se nad svým životem. Ráda čtu zpětné vazby od dětí a učitelů, které jsou mi velkým povzbuzením a motivací pro tuto práci.
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Nejraději jsem někde v přírodě s partou přátel, což se mi daří alespoň v létě na táboře. Také ráda čtu, tvořím, podívám se na pěkný film a trávím čas se svou rodinou.