Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

rut.korinkova@etickedilny.cz 
Praha / -východ

Školní rok 2017/2018:
odučila 152 hodin pro 1 379 žáků

---------------------------------------

LEKTORKA RUTH KOŘÍNKOVÁ, DIS.

1. V jakém regionu působíš? 
Bydlím v Čelákovicích, což je okres Praha – východ. Školní rok 2017/2018 jsem působila na 11 školách v nejbližším okolí. Z toho 5 škol je v okrese Praha - východ, 3 v okrese Nymburk, jedna v okrese Kolín, jedna v okrese Mělník a poslední je v Praze 4.
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
Začala jsem jako lektorka ED v září 2017.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Mám vyšší odborné (pedagogika – vychovatelství). Mám dvě maturity (gymnázium a střední zdravotnická škola).
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Pracovala jsem hned po škole v nemocnici jako rentgenový laborant (Plzeň, Praha Thomayerova nemocnice). Při dětech jsem si dodělala dálkově pedagogiku a vychovatelství, vedla jsem několik let hudební kroužky pro malé děti, pracovala jsem jako učitelka v MŠ, na chvíli i jako ředitelka soukromé MŠ, pak jako asistentka dítěte s PAS (autismus), od roku 2012 dávám soukromé lekce v hudbě (klavír, kytara, flétna, zpěv, základy hudební nauky).
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Vnímám, že mám určité konkrétní schopnosti a talenty, které mohu v této službě využívat a jsou k prospěchu věci (láska k dětem a mladým lidem, touha je učit, naslouchat jim a předávat dobré věci, dar mluvit a vést dialog, dar hudby a zpěvu, organizační talent, aj.). Na této práci mě (krom administrativy) baví úplně všechno – dobrodružství poznávat nové lidi, komunikovat se školami, vést a ukazovat směr, být u toho. Raduji se z každičké, byť malé změny, proměny, z posunu ve vnímání sebe sama, ale i druhých. 
 
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Co je to volný čas?:-) Mám velikou rodinu a volný čas moc neznám. Když nepracuju (pro ED), tak pracuju (učím hudbu nebo se starám o děti, domácnost, lidi ve sboru) :-). Nejvíc se mi uvolní povinnosti o prázdninách – a na to se celý rok těším, až budu moci i trochu lenošit, relaxovat, cestovat, odpočívat. Těším se, že si přečtu nějakou dobrou knihu, projedu se na kole, zaplavu si, načerpám.