Preventivní programy na školách

Vyberte si lektora ve vašem regionu

veronika.ticha@etickedilny.cz 
Mělnicko

Školní rok 2017/2018:
odučila 138 hodin pro 1 442 žáků

---------------------------------------

 

lektorka mgr. Veronika Tichá

1. V jakém regionu působíš? 
Středočeský kraj. Mělnicko. Kralupy nad Vltavou.
 
2. Jak dlouho jsi u ED?
U ED jsem od roku 2013.
 
3. Jaké je tvoje vzdělání?
Mám střední pedagogickou školu. Pak jsem vystudovala bakalářský obor v Hradci Králové: Sociální pedagogika se zaměřením na etopedii (děti a dospělí s poruchami chování) a nakonec magisterský obor Řízení a supervize ve zdravotnických a sociálních organizacích.
 
4. Jaké jsou tvé pracovní zkušenosti?
Již 20 let se zabývám léčením závislostí v rámci dlouhodobého rezidenčního programu ve svépomocné komunitě. Nicméně dobrovolnicky jsem odjakživa pracovala s mládeží ve volnočasových klubech, v rámci církevních programů apod.
 
5. Proč jsi lektorkou ED, co tě na této práci baví?
Lektorkou jsem proto, že vím, jak je složité dostat se ze závislosti, páchání trestné činnosti, dluhové pasti či jiných problémů, do kterých člověk už v mládí či dokonce dětství může spadnout. ED před těmito věcmi varují a přitom ukazují lepší cestu. Mým cílem je nabídnout dětem jinou alternativu, zdravý životní styl, smysluplné možnosti trávení volného času, hodnoty, na kterých je možné život postavit a užít si ho. 
 
6. Co ráda děláš ve volném čase?
Čtu, studuju odbornou literaturu, jezdím na kole, inline bruslích, chodím na procházky se psem, cvičím balanční cvičení a pilates. Mám ráda filmy, detektivní a jiné seriály, ale kvalitní zahraniční a s koncem. Nejsem příznivcem nekonečných českých seriálů.